Fastnews
Koncertowisko!
Downfall of Gaia + Hamfred - Żaczek/Kraków 2018-02-07

Za miesiąc, 7 lutego w krakowskim Żaczku odbędzie się jedyny polski koncert na wspólnej trasie Downfall of Gaia oraz Hamferð. 

Downfall of Gaia to niemiecko-amerykańska ekipa grająca muzykę, którą łączy w sobie crusty punk, black metal oraz ciężki sludge. Czuć mocny wpływ Agalloha i wczesnego Ulvera. Zespół promuje obecnie czwarty krążek "Atropy", wydany w listopadzie 2016 r. nakładem Metal Blade.

 

Downfall of Gaia, "Ephemerol":

https://www.youtube.com/watch?v=lzQCrmTgd3k


Hamferð z kolei to melancholijny doom metal z Wysp Owczych. Nazwa zespołu oznacza widma duchów zmarłych tragicznie żeglarzy nawiedzające ich rodziny. 

Hamferð nie stronią od ciekawych rozwiązań artystycznych - trzy lata temu, podczas całkowitego zaćmienia słońca na Wyspach Owczych zespół nagrał ciekawe video do utworu "Deyðir varðar":
https://www.youtube.com/watch?v=feR12pQ8dXc&

 

Trzecia płyta zespołu pt. "Támsins likam" ukaże się 12 stycznia tego roku.  Jón Aldará, wokalista Hamferð, podkreśla, że "ten album to początek końca. Jest to trzecia część naszej sagi, której odwrócona chronologia pokazuje śmiertelność i dotkliwą stratę przez pryzmat kultury i mitologii Wysp Owczych".

 

Hamferð "Hon syndrast" z płyty "Támsins likam":

https://www.youtube.com/watch?v=feR12pQ8dXc

 

Bilety w cenie 55 zł (w przedsprzedaży) dostępne w sprzedaży online, oraz (w formie kolekcjonerskiej) w Klubie Żaczek oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).