W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Zmarł Eddie Clarke - były gitarzysta Motorhead
dodane 11.01.2018 14:20:50 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 688
10 stycznia 2018 roku zmarł Edward Allan Clarke. Brytyjski gitarzysta i wokalista, znany z występów w rockowych grupach muzycznych.


(Szybki Eddie dołączył do swojego kolegi Lemmy'ego)

Urodził się 5 października 1950 roku w Wielkiej Brytanii. Nazywany przez kolegów Szybki Eddie Clarke, był gitarzystą zespołu Motorhead w latach 1976-1982. Odszedł podczas trasy koncertowej po Ameryce będąc niezadowolonym z wydawnictwa Iron Fist.

Znany również z udziału w The Bitter End, Curtis Knight, Fastway i współpracy Philem Taylorem.

Z wielkim żalem przekazujemy wiadomość, którą dopiero poznaliśmy. Edward Allan Clarke, którego nazywaliśmy Szybki Eddie Clarke zmarł wczoraj. Poinformował nas Ted Carrol, założyciel Chiswick Records o czym dowiedział się od Dougha Smitha. Szybki Eddie zmarł w szpitalu, gdzie był leczony na zapalenie płuc - poinformował zespół w mediach społecznościowych.

Phil Campbell: Jestem w szoku. Będzie zapamiętany dzięki swoim ikonicznym riffom, oraz że był to prawdziwy rockandrollowiec.Lars Ulrich: Dziękuję za riffy. Dziękuję za solówki. Dziękuję za nastawienie. Dziękuję, że jesteś w najfajniejszym zespole. Dziękuję, że zainspirowałeś mnie do pójścia tą samą drogą.

Kirk Hammett: Ostatni as zostawił nas. Szybki Eddie kontynuuje swoją muzykę, niech spoczywa w pokoju.


SPOCZYWAJ W POKOJU SZYBKI EDDIE!


Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak