W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica otrzyma nagrodę "Muzycznego Nobla"
dodane 14.02.2018 14:08:46 przez: Elvis-Król
wyświetleń: 553
Mowa oczywiście o prestiżowej szwedzkiej nagrodzie Polar Music Prize, którą otrzymuje się za muzyczne osiągnięcia!Z radością informujemy, że 14 czerwca otrzymamy jedną z najbardziej wyjątkowych i wyróżniających się nagród w muzyce, czyli szwedzki Polar Music Prize. Podczas ceremonii transmitowanej na żywo przez szwedzką telewizję krajową my razem z naszym kolegą laureatem Afghanistan National Institute of Music (ANIM) i Dr. Ahmadem Sarmastem będziemy bardzo dumni z przyjęcia nagrody od Jego Królewskiej Mości Króla Karola XVI Gustawa ze Szwecji.

The Polar Music Prize powstała w 1989 roku przez zmarłego Stiga "Stikkana" Andersona, prawdziwą legendę w historii szwedzkiej muzyki popularnej jako wydawcy, autora tekstów i kierownika ABBY. Nazwa nagrody pochodzi od renomowanej wytwórni Andersona Polar Music, a co roku nagroda Polar Music nagradza dwóch laureatów, aby uczcić muzykę we wszystkich jej różnych formach i podkreślić pierwotną intencję nagrody. Rozbić muzyczne granice łącząc ludzi ze wszystkich różnych światów muzycznych i promując różnorodność geograficzną i muzyczną. Jesteśmy pod wrażeniem wyróżniającej się, różnorodnej grupy laureatów do których dołączymy, między innymi Pink Floyd, Led Zeppelin, Bruce Springsteen, Paul McCartney, Paul Simon, Bob Dylan, Ray Charles, Stevie Wonder, Chuck Berry, Sonny Rollins, Yo-Yo Ma, Dizzy Gillespie, Isaac Stern i Ennio Morricone, to tylko kilku poprzednich laureatów.

Każdy z nich otrzymał łączną kwotę na milion Koron Szwedzkich, a my przekażemy nagrodę dla naszej fundacji All Within My Hands. Jesteśmy prawdziwie pokorni i zainspirowani, aby zostać rozpoznanymi w ten sposób i mamy nadzieję że zobaczysz nas 14 czerwca. Więcej informacji na temat nagrody Polar Music można znaleźć na stronie
polarmusicprize.orgUzasadnienie komisji w sprawie przyznania nagrody zespołowi Metallica

Wierzymy w to, że tych dwóch laureatów, mimo pochodzenia z bardzo różnych światów jest świetnym przykładem misji Polar Music Prize. Misji, która ma za zadanie uhonorować muzyków i organizacje muzyczne, które zmieniają ludzkie życie. Metallica jest kochana i podziwiana przez miliony fanów hard rocka na całym świecie.

Nagroda Polar Music w 2018 roku powędruje do amerykańskiego zespołu Metallica. Od czasów emocjonalnego zamieszania Wagnera, oraz Armat Czajkowskiego nikt nie stworzył tak wściekłej muzyki, która jest tak bardzo przystępna. Dzięki wirtuozerskiej grze i wykorzystaniu niesamowicie szybkiego tempa Metallica przeniosła muzykę rockową do miejsc, w których wcześniej nie była obecna. W świecie Metalliki sypialnia nastolatka czy sala koncertowa mogą zostać przeobrażone w Walhallę. Siła bezkompromisowych wydawnictw grupy pomogła milionom słuchaczom przekształcić poczucie alienacji w potęgę.
Lars Ulrich: Ta nagroda przeniosła nas do niesamowitej grupy. To wspaniałe docenienie tego, co udało nam się stworzyć przez ostatnie trzydzieści pięć lat. Czujemy jednocześnie, że jesteśmy w najlepszej formie mając przed sobą wiele udanych lat.

James Hetfield: Jestem wdzięczny za to że zarówno ja, jak i Metallica możemy być elementem tej historii.

Kirk Hammett: To wiele dla mnie znaczy. Zostaliśmy wpisani do listy wybitnych artystów i muzyków, których szanuję. Doceniono naszą pracę, którą zrealizowaliśmy. To bardzo ważna nagroda i ogromnym zaszczytem jest ją otrzymać.

Robert Trujillo: Otrzymanie nagrody Polar Music to ogromny zaszczyt. Tym bardziej móc dzielić ją z poprzednimi laureatami jak Joni Mitchell, Keith Jarret i Wayne Shorter. Bardzo ich podziwiam i mam nadzieję, że będzie to inspiracją dla młodszych pokoleń muzyków i trzymania muzyki przy życiu.

Elvis-Król

Waszym zdaniem
komentarzy: 4
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Elvis-Król
19.02.2018 16:26:36
O  IP: 94.254.242.71
Mnie ciekawi natomiast, która nagroda jest bardziej prestiżowa? Ta którą otrzyma Metallica czy Grammy? Bo jeżeli ta pierwsza, to chłopaki mogą pokazać środkowy palec specom od Grammy. :P
MaciekP
15.02.2018 22:48:32
O  IP: 89.64.38.135
Zdecydowanie! :)
JamesGirl
15.02.2018 10:37:22
O  IP: 194.165.48.90
Jak najbardziej im się należy. :)
Rob Tru
14.02.2018 20:56:41
O  IP: 87.205.172.72
bravo!!
OVERKILL.pl © 2000 - 2018
KOD: Marcin Nowak